بیوگرافی علی تبریزی بدنساز معروف مشهدی

علی تبریزی نوری یکی از بدنساز های ایران است که در جهان شناخته شده می باشد. این ورزشکار هم اکنون مربی بدنساز، قهرمان بدنسازی، کارشناس و عضو هیئت رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی می باشد و فعالیت خود را در این حرفه ‌ها از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد. اگر می خواهید بیوگرافی علی تبریزی نوری را بدانید ادامه مطلب مقاله را دنبال کنید.

علی تبریزی کیست؟

علی تبریزی کیست؟

تبریزی متولد ۲۴ تیر سال ۱۳۵۱ در شهر مشهد می باشد. هم اکنون سن آن ۴۹ سال می‌ باشد. او قهرمان جهان در رشته پرورش اندام و بدنسازی است و دارای بیشترین کسب عنوان قهرمان قهرمانان جهان می باشد. برای شناخت بیشتر با این فرد حاضر در لیست بدنساز های قدیمی با ما همراه باشید.

خانواده این ورزشکار حرفه ای

او دارای چهار برادر و سه خواهر است و هم اکنون متاهل می باشد.

قد و وزن این ورزشکار چقدر است؟

جالب است بدانید، قد Ali Tabrizi صد و هفتاد سانتیمتر و وزن او ۹۰ کیلوگرم می باشد.

عکس های علی تبریزی را در کجا ببینیم؟

شما می توانید عکس های این ورزشکار را با عناوین کلیدی مثل عکس علی تبریزی مستر المپیاد، عکس فیگور گیری علی تبریزی، علی تبریزی مستند، عکس علی تبریزی با سلمان خان، عکس و فیلم مسابقات علی تبریزی در آپارات، عکس علی تبریزی و همسرش، عکس علی تبریزی و هادی چوپان در سایت های مختلف جستجو کرده مشاهده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام علی تبریزی چیست؟

شما می‌ توانید این ورزشکار را در Ali Tabrizi اینستا، یوتیوب علی تبریزی و کلاب هاوس او دنبال کنید. این بدنساز معروف هم اکنون در پیج شخصی اش در اینستاگرام ۱۸۱ هزار دنبال کننده، ۵۵ دنبال شونده و ۴۲۴ پست دارد.

چه حاشیه هایی برای علی تبریزی به وجود آمد؟

از حواشی تبریزی می ‌توان به ماجرای کنار گذاشته شدن او از سمت اش در بین اعضای هیئت رئیسه توسط آقای نصیرزاده اشاره کرد. او در گفتگو با مجله ها و خبرگزاری ها نسبت به مدیریت نصیرزاده واکنش شدیدی نشان داد و گفت شرایط کنونی فدراسیون بسیار نگران کننده است؛ این انتصاب ها و برکنار کردن ها به گونه ای است که من و خیلی های دیگر این افراد را نمی شناسند و این اصلا برای ورزش ما خوب نیست.

باور کنید که من ۹۰ درصد این آقایان را نمی ‌شناسم و اسم آن ها را هم تا به امروز نشنیدم اگر قرار است که رئیس فدراسیون دوستان خود را دور هم جمع کند. ما این مسئله را یک بی احترامی به رشته جوانی مان که وقت خود را برای آن گذاشتیم تلقی می کنیم و آن را تحمل نخواهیم کرد. در ادامه او عنوان کرد که اصلاً چرا باید چنین اتفاقاتی بیافتد چنانچه در خصوص شرایط اداره فدراسیون تجدید نظر نشود در مقابل این اتفاقات سکوت نمی‌ کنیم و اقدامات قانونی انجام خواهیم داد. جالب است بدانید در این بین خبر دستگیری Ali Tabrizi شایعه بی اساسی بود که تکذیب شد.

دور بازو علی تبریزی چقدر است؟

دور بازو علی تبریزی چقدر است؟

مشخصات بدنی Ali Tabrizi به شرح زیر می باشد. وزن دور ران حجم ۱۱۳ کیلوگرم، وزن مسابقه بین ۹۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم، دور سینه او ۱۳۵ سانتی متر، دور بازوی او ۵۲ سانتی متر و دور کمر او ۸۲ سانتی متر می باشد.

علی تبریزی چه عناوینی کسب کرده است؟

تبریزی تا کنون توانسته جوایز و افتخارات زیادی را به دست آورد که از این جوایز و افتخارات می توان به عنوان قهرمانی ایران و عضو تیم ملی در سال ‌های ۱۳۷۶، ۱۳۷۷، ۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۳، ۱۳۸۱، کسب مدال طلا در مسابقات تورنمنت گویی در سال ۱۳۹۸، قهرمان آسیا در سال ۱۹۹۹ در تایوان در وزن ۸۵ کیلوگرم، مدال طلا در وزن ۹۰ کیلوگرم و عنوان بهترین بدن آسیا در مسابقات پوسان کره در سال ۲۰۰۱، قهرمان مسابقات گلدن کاپ در کشورهای خاورمیانه در سال ۲۰۰۲، کسب مدال طلا در وزن ۹۰ کیلوگرم و بهترین بدن آسیا در مسابقات قزاقستان در سال ۲۰۰۳، قهرمان مسابقات گلدونک آپ در کشورهای خاورمیانه در سال ۲۰۰۳، نقره وزن ۹۰ کیلوگرم مسابقات جهانی هندوستان در سال ۲۰۰۳، دریافت کام پیشرفته بدن بازی جهان در سال ۲۰۰۳ در هندوستان و کسب مدال طلا در وزن ۹۰ کیلوگرم و بهترین بدن آسیا در مسابقات بحرین در سال ۲۰۰۴ اشاره کرد.

برنامه تمرینی علی تبریزی

تمرینات تبریزی مانند دیگر ورزشکاران حرفه‌ ای پرورش اندام به صورت برنامه حجمی می باشد که در روز اول شامل بالا، دمبل پرس سینه، هالتر پرس سینه، دمبل قفسه بالا سینه، زیر سینه دمبل و در روز دوم شامل زیر بغل سیم کش، دست جمع موازی، بارفیکس دست باز سه ست در حد توان، زیر بغل دمبل، خم سیم کش پشت گردن، هالتر خم دست باز، روز سوم شامل سرشانه دمبل، سرشانه هالتر، نشر جلو دمبل، دست موازی، کول دست باز، نشر خم سرشانه، هالتر از پشت شراگ از جلو، روز چهارم شامل جلو بازو، هالتر جلو بازو، دمبل خم تمرکزی، چکشی پشت بازو، هالتر پشت، بازو دمبل جفت دست به علاوه پرس تنگ دیپ با وزنه ۳ ست در حد توان، جلو بازو هالتر، مچ برعکس پشت بازو، سیم کش دست برعکس می باشد.

سوالات متداول

 1. علی تبریزی در چه تاریخی متولد شد؟

  تبریزی در ۲۴ تیر سال ۱۳۵۱ متولد شد.

 2. این بدنساز در کجا متولد شد؟

  تبریزی در شهر مشهد متولد شد.

 3. علی تبریزی در چه رشته ورزشی فعالیت می‌کند؟

  تبریزی در رشته پرورش اندام و بدنسازی فعالیت می‌ کند.

 4. علی تبریزی فعالیت خود را در حرفه بدنسازی از چه سالی آغاز کرد؟

  او فعالیت خود را از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *