10 مورد از بدنساز های قدیمی ایران و جهان + معرفی تمرینات آن ها

بدنساز های قدیمی بسیاری بوده اند که تا به امروز در طول تاریخ مقام های خیلی زیادی آورده اند. در این مقاله بـه معرفی بهترین بدنساز های جهان می‌ پردازیم، ورزش بدنسازی یا بادی بویلدینگ یکی از رشته های ورزشی پرطرفدار در بین مردان می باشد. در حال حاضر هر کس بخواهد ورزش را شروع کند، اولین انتخاب و هدف بدنسازی اسـت. حتی امروزه می توانید کلیپ بهترین بدنسازان جهان را در همه نرم افزار ها مشاهده کنید. تا به حال بـه بهترین بدنساز های جهان فکر کرده‌اید؟ اگر می خواهید با این بدنساز های جهانی آشنا شوید این مقاله را بخوانید.

بهترین بدنساز های قدیمی چه افرادی می باشند؟

بهترین بدنساز های قدیمی چه افرادی می باشند؟

بهترین بدنساز های ایران و خارجی تعداد بسیار زیادی هستند که توانسته اند در بسیاری از مسابقات شرکت کنند و مقامات خیلی با ارزشی را از آن خود کنند. این بدنساز ها طبق مصاحبه ای که کرده اند در مورد رژیم غذایی خود و تمرین هایی که کرده اند گفته اند و به گفته خودشان تا الان سختی های خیلی زیادی را تحمل کرده اند تا توانسته اند به این مرحله از زندگی دست پیدا کنند. در اینجا ما چند نفر از بهترین بدنساز های ایرانی و خارجی را به شما معرفی می کنیم.

روح الله داداشی

داداشی یکی از بدنسازان قدیمی بود که در 4 بهمن ‌ماه 1360 در کرج به دنیا آمد والدین او ساکن کرج هستند. این قهرمان در دوران نوجوانی در تابستان ‌ها به دست ‌فروشی می ‌پرداخت. قد روح الله داداشی 188 سانتی‌ متر و وزن او 125 کیلوگرم بود. متأسفانه این بدنساز ایران در تاریخ 26 تیرماه سال 1390 و در سن سی‌ سالگی به قتل رسید.

رضا قرایی

رضا قرایی را همه شما باید شناخته باشد ایشان یک بدنساز و ورزشکار بسیار حرفه ای هستند. رضا قرایی هر سال در مسابقات قوی ترین مردان ایران شرکت می کرد و مقام هایی خوبی به دست می آورد و می توان گفت جزء قدیمی ترین بدنسازان جهان است.

مهراب فاطمی

مهراب فاطمی یکی از قدیمی ترین و بهترین بدنسازان ایران است که مردم احترام خاصی برای او قائل هستند. این فرد متولد 16 اسفند 1353 در تهران می باشد. این ورزشکار در 5 دوره در فینال مسابقات قوی ترین مردان ایران حضور داشته است و دارای رکورد فوق العاده می باشد.

فرامرز خودنگاه

فرامرز خودنگاه یکی از بدنسازان قدیمی ایران است که متولد سال ۱۳۴۵ در تهران می باشد وزنه بردار و بدنساز می باشد. او ۱۸۰ سانتی متر قد دارد همچنین او داور بین المللی نیز می باشد. آقای خودنگاه در سال ۱۳۹۰ از ایران خارج شد و به کشور کانادا مهاجرت کرد و به گفته به بسیاری از رسانه ها دیگر به ایران بر نمی گردند.

پیمان رجبی

پیمان رجبی یکی از بدنسازان بسیار حرفه ای کشور ایران بوده است. این ورزشکار خیلی حرفه ای در رشته های بدنسازی و دومیدانی فعالیت دارد. پیمان رجبی سال ها به عنوان بازیکن تیم ملی ایران در مسابقات بین المللی حضوری داشت اما متأسفانه ایشان در سال ۱۳۶۲ در شهر بوشهر فوت کردند.

مسعود جهانی

مسعود جهانی

مسعود جهانی یکی از بهترین بدنساز کرمانشاه است که تا الان مقام های زیادی را از آن خود کرده است و می توان گفت که الان در یکی از باشگاه های معروف در کرمانشاه به عنوان مربی فعالیت می کند.

فرانکو کولومبو

فرانکو کولومبو یکی از بدنساز های خارجی و قدیمی اسـت کـه به خاطر فرم بدن و قدرتی که دارد تا الان قوی ترین مرد ایتالیا شناخته شده است. این بدنساز از اهالی کشور ایتالیا با قدی حدود ۱۶۳ سانتی متر بود. فرانکو درسال ۱۹۴۱ متولد شد و بازیگر فوق العاده‌ اي هم در ایتالیا بـه شمار می ‌رفت. او در همین کشور تصمیم گرفت کـه شهرتی برای خود بـه‌ دست آورد و بدنسازی را نیز شروع کرد. بعلاوه او عضو گروهی بود کـه برای مسابقه قوی ترین مرد دنیا با یک دیگر در رقابت بودند. او موفق نشد کـه در این مسابقه برنده شود و همچنین پای او دچار صدمه شد.

فلکس ویلر

فلکس ویلر در سال ۱۹۶۵ در کشور ایالات متحده آمریکا و در شهر کالیفرنیا متولد شد. او یکی از قدیمی ترین بدنسازان جهان است. او در مسابقات قهرمانی بسیاری کـه در کشورهایی متعدد برگزار شد نیز شرکت کرد و در تعداد زیادی از آن ها نیز برنده شد. ویلر اندام ورزیده بسیار خوبی دارد طوری‌ كه شـما را تحریک می کند تا بدانید کـه چگونه موفق بـه ساختن چنین بدنی شده اسـت. او توانست ثابت کند کـه اولین عنوانی کـه درسال ۱۹۸۹ موفق بـه کسب آن شد بـه این دلیل بوده اسـت کـه یکی از بزرگ ترین و بهترین بدنسازان دنیا اسـت.

احمدیاسین قادری

احمدیاسین قادری، بهترین بدنساز افغانستان است که در نهمین‌ دوره مسابقات پرورش‌ اندام آماتور در وزن 90 کیلوگرم برندۀ مدال طلا شد. این ورزشکار افغانی تا الان افتخارات زیادی را از آن خود کرده است و عنوان قهرمان جهان را کسب کرده است. این بدنساز از خیلی وقت پیش کار خود را شروع کرده است و به عنوان قدیمی ترین بدنساز در افغانستان معرفی شد.

شاون رودن

رودن یک ورزشکار بدنسازی است که تا الان مقام های خیلی با ارزشی گرفته است. این ورزشکار حرفه در سن ۴۳ سالگی به مسن ترین مردی تبدیل شد که معتبرترین عنوان ورزش خود را کسب کرده است. این فرد با این که الان سن بالایی دارد و الان هم به عنوان مربی باشگاه در حال خدمت کردن هستند. ایشان باعث افتخار آمریکایی ها هستند.

سرجیو اولیوا

سرجیو اولیوا موفق بـه کسب عناوین بسیار زیادی در حرفه بدنسازی شده است سرجیو اهل کشور آمریکا اسـت و افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا پیش او آموزش دیده اند. این بدنساز آمریکایی موفقیتش را مدیون مربی خود است که سن کودکی شروع به فعالیت کرده است.

عکس های بهترین بدنساز های قدیمی را در کجا ببینیم؟

عکس های بهترین بدنساز های قدیمی را در کجا ببینیم؟

عکس های بدنسازهای معروف را شما می توانید از سایت های مختلف مانند گوگل و یا از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید؛ همچنین کلیپ های تمرین بدنسازی را در یوتیوب بهترین بدنسازان جهان می توانید ببینید و از تمرین های آن ها در خانه استفاده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام بهترین بدنساز های قدیمی را از کجا پیدا کنیم؟

اکثر بدنساز های ایران و آمریکا در اینستاگرام فعالیت می کنند. شما می توانید پیج های اصلی آن ها را با استفاده از علامت های آبی رنگی که کنار اسم این ورزشکاران در اینستاگرام هست تشخیص دهید. به این صورت می توانید آن ها را دنبال کنید همچنین بهترین بدنساز اینستا خود را باز گذاشته اند و شما می توانید پیج های ایشان را فالو کنید و تمرین های آن ها را ببینید.

بهترین بدنساز جهان 2021 چه کسی است؟

بهترین بدنساز جهان در 2021 مقام آورده اند، که در ادامه چند مورد به شما معرفی می کنیم. بیگ رامی مقام اول را کسب کرد و قهرمان مسترالمپیا 2021 و برنده جایزه نقدی 400,000 دلاری شد. برندون کوری مقام دوم را کسب کرد و نایب قهرمان شد و برنده جایزه 150,000 دلاری شد. هادی چوپان سوم شد و برنده جایزه 100,000 دلاری مسترالمپیا 2021 شد. هانتر لابرادا در جایگاه چهارم قرار گرفت و برنده جایزه 40,000 دلاری شد. این افراد در سال 2021 بهترین بدنساز معرفی شده اند و در مسابقات مقام آورده اند.

تمرینات بهترین بدنساز های قدیمی چگونه بود؟

تمرینات بهترین بدنساز های قدیمی چگونه بود؟

این تمرینات شامل وزنه های سنگین و برداشتن وسایل های سنگین است و رژیم های غذایی بسیار سنگین بود و تمرین های آن ها بسیار سخت بود. در آن زمان بهترین بدنساز ایران زن نمی توانستند این تمرین ها را انجام دهند و تمرین بدنسازان مردان و زنان با هم فرق می کرد.

درآمد بدنساز های قدیمی چقدر است؟

درآمد این افراد بد نیست اما به گفته بسیاری از آن ها درآمد کمی دارند و حتی این افراد به شغل دیگری پرداخته اند. البته بعضی از آن ها هم گفته اند که درآمدشان بستگی به تعداد افرادی که آموزش می دهند هست، اما درآمد بدنسازان خارجی بیشتر از ایرانی ها است.

بهترین بدنساز های قدیمی دچار چه بیماری هایی می شوند؟

این افراد دچار بیماری های قلبی و شکستن استخوان و یا دیسک کمر می شود. زیرا برداشتن آن وزنه های سنگین و تمرین کردن های دائمی فشار بر روی کمر و استخوان ها می آورد همچنین این بدنسازان به دلیل این که 7 و یا 8 وعده غذایی سنگین دارند این می تواند باعث به وجود آمدن بیماری های قلبی شود.

بهترین بدنساز های قدیمی از چه سنی این ورزش را شروع کرده اند؟

بیشتر این افراد از سن کودکی ورزش های مختلفی را شروع کرده اند. اما در سن نوجوانی این افراد به رشته مورد علاقه خود یعنی بدنسازی رفته اند. این افراد در دیگر رشته های ورزشی مانند فوتبال و یا والیبال و خیلی از رشته های دیگر هم فعالیت داشته اند که در نهایت بدنسازی را انتخاب کرده اند.

چه حاشیه هایی برای بهترین بدنساز های قدیمی به وجود آمده است؟

بدنسازان هم مانند بعضی بازیگران حاشیه ساز می شوند مانند روح الله داداشی که زمانی که به قتل رسید، حاشیه هایی مانند دشمنی داشته است و یا خود این ورزشکار دعوا را شروع کرده است و یا کسی که این فرد را به قتل رسانده از بستگان وی بوده است و خیلی از حاشیه های دیگر که تکذیب شد. حاشیه ها زیاد است اما این که چقدر حقیقت دارد مهم است.

چه حاشیه هایی برای بهترین بدنساز های قدیمی به وجود آمده است؟

سوالات متداول

  1. چرا درآمد بدنسازان قدیمی کم است؟

    بسیاری از این بدنسازان قدیمی که دارای باشگاه نیستند؛ گفته اند بیشترین درآمد را باشگاه ها بر می دارند و فقط یک سوم از آن را به ما می دهند.

  2. چرا بعضی از بدنساز های قدیمی از ایران رفته اند؟

    به گفته این افراد درآمد خیلی کمی داشته اند و آن ها مجبور به مهاجرت شده اند و گفته اند که ایران امکانات لازم را به بدنساز ها نمی دهد.

  3. بدنساز های قدیمی دچار چه بیماری هایی شده اند؟

    بیماری های قلبی، شکستگی مهره های کمر و دیسک کمر شایع ترین بیماری بین این افراد می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *